Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Затверджено рішенням
зборів суддів
Зміївського районного суду Харківської області
від 03 квітня 2025 року № 2
ЗАСАДИ
використання автоматизованої системи документообігу
Зміївськогорайонного суду Харківської області
(нова редакція)
Цими Засадами визначаються особливості розподілу справ між суддями, порядок формування колегій суддів, підстави для проведення повторного автоматизованого розподілу справ та інші правила застосування Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі – Положення).
Вчинення в автоматизованій системі будь-яких дій, передбачених цими Засадами, здійснюється користувачами автоматизованої системи в межах повноважень, визначених наказом керівника апарату суду.
4.5. Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстраціїна підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженою особою апарату суду, відповідальною за здійснення автоматизованого розподілу судових справ. Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації. У особливих випадках, коли з об’єктивних причин не може бути здійснено розподіл справи в день її реєстрації, такий розподіл здійснюється не пізніше наступного робочого дня після того, як відпали причини, які унеможливлювали розподіл.
4.6. Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що входять до складу колегії проводиться автоматично в загальному порядку згідно з вимогами Положення.
4.7. У разі необхідності розгляду судової справи колегією суддів у суді першої інстанції після проведення автоматизованого розподілу судової справи між суддями на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки головуючого судді здійснюється повторний автоматизований розподіл судової справи з метою збільшення складу суду у порядку, зазначеному в підпункті 2.3.21. пункту 2.3. Положення про автоматизовану систему документообігу суду.
4.8. Здійснювати розподіл справ з індексом «1-кс» у вихідні, святкові, неробочі дні автоматично, за допомогою КП «Д-3» між слідчими суддями відповідно до графіку їх чергування як слідчих суддів, які чергують у вихідний, святковий, неробочий день.
4.9. У разі надходження матеріалів кримінального провадження щодо особи, стосовно якої в суді вже здійснюється судове провадження, вони підлягають автоматизованому розподілу із застосуванням Правил поєднання судових справ з довідника КП «Д-3», які в результаті поєднання, шляхом автоматичного розподілу передаються на розгляд судді, якийздійснює судове провадження щодо особи, стосовно якої в суді вже здійснюється судове провадження для вирішення питання про об`єднання.
4.10. Встановити, що всі судові справи з індексами «1-кп», «1-кс», «1-в», «1-кд», «1-о», «1-вп», «1-м», «2», «2-а», «2-в», «2- ав», «2-д», «2-ад», « 2-аз», «2-азз», «2-асз», «2-ар», «2-аво», «2-адр», «2-з», «2-зз», «2-сз», «2-р», «2-во», «2-др», «2-к», «2-н», «2-о», «2-п», «2-с», «3», «3-в», «4-с», «6», «6-а», «8», «8-а», автоматично розподіляються за допомогою КП «Д-3».
4.11. У разі одночасного перебування всіх суддів у відрядженнях, відпустках, їх тимчасової непрацездатності та в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ, автоматизований розподіл судових справ здійснюється автоматизованою системою у робочий день, наступний за днем, коли відпали відповідні обставини.
У разі коли в суді з об'єктивних підстав правосуддя здійснює один суддя, здійснення автоматизованого розподілу судових справ не буде порушенням вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду.
5.1. Графіки чергувань слідчих суддів розробляється зборами суддів та затверджуються наказом голови суду або особи, що виконує його обов’язки.
5.2. Питання фактичного виконання суддями Зміївського районного суду Харківської області повноважень слідчого судді вирішуються шляхом їх включення/виключення до графіку чергувань слідчих суддів.
5.3. Проводити прийом та реєстрацію справ з індексом «1-кс» від правоохоронних органів (крім справ щодо обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою)в робочі дні. Подання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою щодо осіб, затриманих в порядку ст. 208 КПК України приймаються та реєструються цілодобово включаючи вихідні, святкові та неробочі дні.
6.1. Справи з індексом «1-кс»автоматично розподіляти за допомогою КП «Д-3» серед слідчих суддів (крім справ, що надійшли під час одночасного перебування слідчих суддів у відрядженнях, відпустках, їх тимчасової непрацездатності та інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або не може брати участь у розгляді судових справ) - розглядає інший суддя, визначений автоматично з числа всіх працюючих суддів незалежно від спеціалізації.
Справи з індексом «1-кс» по одному і тому ж кримінальному провадженню розподіляються раніше визначеному слідчому судді.
Раніше визначеним слідчим суддею по одному кримінальному провадженню вважається слідчий суддя, якого визначено шляхом автоматизованого розподілу судових справ між суддями останнім (незалежно від того, який слідчий суддя розглядав інші клопотання у цьому ж кримінальному провадженні раніше).
У разі переведення судді до іншого суду, припинення повноважень, тимчасової неможливості здійснювати функції правосуддя (відпустка, тимчасова непрацездатність, відрядження, припинення розподілу судових справ перед відпусткою відповідно до Положень про автоматизовану систему документообігу суду тощо) справа розподіляється іншому слідчому судді, визначеному автоматично.
6.2. У разі надходження до суду матеріалів кримінального провадження після належного оформлення, а також у разі повторного надходження матеріалів кримінального провадження після винесення суддею ухвали для вирішення питання про направлення справи до належного суду, такі справи підлягають передачі раніше визначеному судді шляхом застосування Правил поєднання судових справ з довідника КП «Д-3» шляхом автоматизованого розподілу або в ручному режимі.
6.3. Судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень за однією й тією ж статтею або різними статтями КУпАП, якщо ці справи надійшли в один день, підлягають передачі судді, якому автоматично розподілено першу справу із застосуванням Правил поєднання судових справ з довідника КП «Д-3», які в результаті поєднання, шляхом автоматичного розподілу передаються на розгляд судді, якийздійснює судове провадження щодо особи, стосовно якої в суді вже здійснюється судове провадження для вирішення питання про об`єднання.
У разі надходження до суду справ про адміністративні правопорушення направлені для належного оформлення після їх повернення, а також у разі повторного надходження справ про адміністративні правопорушення після постанови судді про направлення до органу, що склав протокол, для вирішення питання про направлення справи до належного суду, такі справи підлягають передачі раніше визначеному судді шляхом застосування Правил поєднання судових справ з довідника КП «Д-3» шляхом автоматизованого розподілу або в ручному режимі.
У разі відсутності з поважних причин раніше визначеного у судовій справі головуючого судді, такі судові справи підлягають автоматичному розподілу справ між суддями, які мають повноваження на здійснення судочинства під час надходження такої справи до суду.
6.4. Заяви, подання щодо вирішення питань, пов’язаних з виконанням постанов про накладення адміністративного стягнення у відповідності до ст.304 КУпАП (категорія 3-в по системі Д-3), а також про виправлення описок у судових рішеннях у справах про адміністративні правопорушення вирішується тим складом суду (суддею), який виніс таку постанову.
6.5. У випадку надходження до суду судової справи (у порядку ЦПК України, КАС України, КУпАП), по якій суддею цього суду вже було ухвалено процесуальне рішення про направлення/передачу справи за підсудністю до іншого суду, яке не скасовано, проте справа повернулась до суду з ухвалою/постановою іншого суду, з метою дотримання процесуальних норм щодо недопустимості спорів про підсудність, справа передається раніше визначеному судді, який ухвалював рішення про направлення/передачу справи за підсудністю.
6.6. Встановити, що питання розподілу справ з індексом «1-в», крім справ за поданнями про встановлення, продовження, припинення адміністративного нагляду, «1-вп», «2-ав», «2-азз», «2-асз», «2-ар», «2-аво», «2-адр», «2-зз», «2-сз», «2-р», «2-во», «2-др», «2-п», «3-в», «6», «6-а», вирішувати відносно Правил поєднання судових справ з довідника КП «Д-3», які в результаті поєднання, шляхом автоматичного розподілу передаються на розгляд судді, який виносив рішення (в провадженні якого перебуває справа). У разі переведення судді, який приймав рішення, до іншого суду, припинення повноважень, проводити автоматичний розподілу судових справ за допомогою КП «Д-3» з урахуванням працюючих суддів.
7.1. Окрім підстав, передбачених Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, для вирішення питання про повторний автоматизований розподіл судових справ, передача судової справи для вирішення питання про її повторний автоматизований розподіл можлива у таких випадках:
Електронні примірники зазначених актів вносяться до автоматизованої системи документообігу суду не пізніше наступного робочого дня, що настає після усунення обставин.
9.1. Ці засади набирають чинності з наступного робочого дня після їх затвердження зборами суддів Зміївського районного суду Харківської області.
9.2. Зміни та доповнення до цих Засад можуть бути внесені зборами суддів Зміївського районного суду Харківської області.