flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

 

Додаток 1

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом голови суду

від 08.04.2020 № 02-02/27

«Про затвердження Порядку оформлення втрати, викрадення, заміни та знищення посвідчень присяжних Зміївського районного

суду Харківської області»

 

ПОРЯДОК

оформлення втрати, викрадення, заміни та знищення посвідчень присяжних Зміївського районного суду Харківської області

 

  1. Присяжний як власник посвідчення зобов'язаний забезпечувати зберігання та використання посвідчення таким чином, щоб унеможливити його втрату, псування або доступ до нього сторонніх осіб.
  2. У разі втрати посвідчення присяжний як його власник зобов'язаний негайно повідомити про це голову Зміївського районного суду Харківської області, а в разі викрадення - звернутися до органів внутрішніх справ за місцем викрадення.
  3. Присяжний як власник посвідчення через засоби масової інформації повідомляє про визнання втраченого чи викраденого посвідчення недійсним.
  4. Втрачене або викрадене посвідчення присяжного вважається недійсним.

У разі втрати або викрадення посвідчення присяжного, голова суду надсилає до територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області для виготовлення нового посвідчення присяжного матеріали, які повинні містити:

а) пояснення про обставини втрати чи викрадення посвідчення;

б) копію постанови органу внутрішніх справ за фактом викрадення посвідчення;

в) копію оголошення в засобах масової інформації про визнання посвідчення недійсним (із зазначенням серії, номера посвідчення);

г) заповнену картку обліку даних присяжного.

  1. У разі пошкодження і неможливості подальшого використання посвідчення присяжного, голова суду надсилає до територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області відповідну заяву, картку обліку даних присяжного та акт про знищення пошкодженого посвідчення присяжного, для заміни пошкодженого посвідчення присяжного.
  2. У разі зміни ім'я або прізвища присяжного, голова суду подає до територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області заяву, картку обліку даних присяжного, завірені копії документів, що підтверджують зміну імені або прізвища, та посвідчення, видане раніше.
  3. Замість втраченого, викраденого, заміненого або пошкодженого посвідчення видається нове посвідчення з новим номером у порядку, передбаченому розділом 2 Положення про порядок виготовлення, обліку, видачі, заміни та знищення посвідчень суддів, суддів, яких призначено на адміністративні посади, суддів у відставці та присяжних, затвердженого рішенням Ради суддів України від 25.04.2014 № 23.
  4. При увільненні присяжного посвідчення здається державному службовцю, на якого покладені обов’язки служби управління персоналом суду для знищення.
  5. Здані та зіпсовані посвідчення присяжних знищуються Зміївським районним судом Харківської області, про що складається акт, який затверджується головою суду. У журналі обліку посвідчень присяжних в графі «Примітки» про кожне знищене посвідчення робиться відмітка.

Про надання роз’яснення

Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) розглянуло звернення Державної судової адміністрації України від 11.01.2020 № 20-854/20 про надання роз’яснення щодо необхідності подання присяжними, в разі незалучення їх для участі у здійсненні правосуддя судом протягом року, декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави та інформує про таке.

Підпункт «ґ» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) визначає присяжних як суб'єктів декларування, виключно під час виконання ними обов'язків у суді.

Отже, присяжні набувають статусу суб’єкта декларування, у зв’язку із виконання ними обов'язків у суді.

Визначені статтею 45 Закону вимоги щодо подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування поширюються на присяжних відповідно до набутого статусу суб’єкта декларування без будь-якого додаткового обумовлення.

Таким чином, особи, включені до списку присяжних та протягом року не були залучені для участі у здійсненні правосуддя судом, не є суб’єктами декларування, а тому, не зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В.о. керівника Департаменту                                               Олександр АМПЛЕЄВ