Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗМІСТ
1. Зразки позовних заяв:
- про стягнення аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною 3-х років;
- про уточнення списку виборців;
- про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка продовжує навчання.
2. Зразки заяв:
- про видачу копії судового рішення;
- про дозвіл на побачення з особою, яка перебуває під вартою;
- про видачу виконавчого листа;
- про залишення позовної заяви без розгляду;
- про видачу копії вироку;
- про повернення суми сплаченого судового збору;
- про отримання судових повісток за допомогою SMS-повідомлень;
- про повернення помилково сплаченого судового збору.
3. Порядок подання апеляційної скарги.
ЗРАЗКИ ПОЗОВНИХ ЗАЯВ
До Зміївського районного суду
Харківської області
Позивач: ПІБ, що зареєстрована за адресою: Харківська область, Зміївський район, _____________________________________
тел. _______________, електронної пошти та інших засобів зв”язку не має.
Паспорт __________виданий _____________
Ідентифікаційний код ______________
Відповідач: ПІБ,
що зареєстрований за адресою: Харківська область, Зміївський район, _______________
Паспорт _______________ виданий________
Ідентифікаційний код _________________
Тел.________________________
Позовна заява
про стягнення аліментів на утримання дружини
до досягнення дитиною 3-х років
З _______________ я уклала шлюб з відповідачем ПІБ, ________________ року народження.
Від шлюбу з відповідачем маємо дитину, ПІБ дитини, _____________ року народження. Про що свідчить свідоцтво про народження дитини серії _________, яке видано ____________________.
На даний час, дитина проживає зі мною разом та перебуває на моєму утриманні. Відповідач, знаючи, що дитина потребує постійної батьківської уваги та допомоги, ухиляється від виконання своїх обов’язків. А тому я змушена просити суд стягнути аліменти на моє утримання до досягнення дитиною трирічного віку.
Відповідач працевлаштований. Працює _____________________________. Відповідач взмозі надавати матеріальну допомогу на моє утримання до досягнення дитиною трирічного віку, оскільки він не являється інвалідом, є працездатною особою та в нього не має осіб на утриманні.
Оскільки я знаходжусь у відпустці по догляду за дитиною, то не можу працювати та отримувати дохід.
Відповідно ч. 2, 4 ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Зазначені мною обставини підтверджуються доданими до позовної заяви документами.
Відповідно до норм Цивільного процесуального кодексу підтверджую, що мною не подано іншого позову до відповідача ПІБ про стягнення аліментів на утримання дружини.
Також, необхідно зазначити, що у мене наявні всі оригінали письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви.
У зв”язку із розглядом справи за моїм позовом до відповідача ПІБ про стягнення аліментів на утримання дружини, враховуючи норми Закону України «Про судовий збір» позивачем на час подачі позову не понесено судових витрат.
Частина 4 статті 19 ЦПК України встановлює, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Аналогічна норма закріплена в ч. 1 статті 274 ЦПК України.
Як вбачається з п.1 ч.4 ст.274 ЦПК України, у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах що виникають із сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя.
Відповідно до ст.276 ЦПК України, клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Таке клопотання має стосуватися розгляду в порядку спрощеного позовного провадження всієї справи і не може стосуватися лише певної частини позовних вимог, інакше суд не приймає його до розгляду, про що зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Виходячи з вищезазначеного та керуючись ст.84, 180-184 СК України, ст.ст. 4, 27, 58, 174-178 ЦПК України, -
ПРОШУ:
Додатки:
Дата Підпис
Зміївський районний суд
Харківської області
63404, м. Зміїв, вул. Адміністративна, 6
Позивач:
ПІБ, ел. пошта, телефон, адреса,
РНОКПП
Відповідач:
Дільнична виборча комісія №____
територіального виборчого округу №____
ел.пошта, телефон, адреса
ЄДРПОУ __________
ПОЗОВНА ЗАЯВА
про уточнення списку виборців
Я, ПІБ, ознайомившись із списком виборців на дільничній виборчій комісії № _______ територіального виборчого округу № ______, не знайшов (знайшла) себе у списку виборців.
Згідно із записами у моєму паспорті серії____№_________, виданого ___________________, я зареєстрований (зареєстрована) за адресою: _________________________. Згідно із довідкою дільничної виборчої комісії №____ територіального виборчого округу №_____, що знаходиться за адресою _______________________, я до списку виборців цієї дільничної комісії не внесений (внесена).
Оскільки я відсутній (відсутня) в списках виборців, такі дії відповідача порушують мої конституційні права виборця, оскільки згідно зі ст.70 Конституції України право голосу на виборах і референдумах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення 18 років.
Відповідно до ч.1 ст.42 ЗУ «Про вибори народних депутатів України» зміни до уточненого списку виборців вносить голова або заступник голови та секретар дільничної виборчої комісії на підставі рішення суду та повідомлення органу ведення Державного реєстру виборців.
Відповідно до ст.274 КАС України адміністративні справи щодо уточнення списку виборців розглядає місцевий загальний суд як адміністративний суд за місцезнаходженням відповідної комісії.
Позовна заява про уточнення списку виборців подається до адміністративного суду без сплати судового збору. Позовну заяву може бути подано не пізніш як за два дні до дня голосування. Суд при розгляді цього позову звертається до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців із запитом щодо уточнення відомостей про виборця.
Суд вирішує адміністративні справи щодо уточнення списку виборців у дводенний строк після надходження позовної заяви, але не пізніше ніж за два дні до дня голосування, а якщо позовна заява надійшла за два дні до дня голосування, - невідкладно.
Рішення адміністративного суду щодо внесення змін у списки виборців виконуються негайно. Оскарження рішення адміністративного суду щодо внесення змін у списки виборців не перешкоджає його виконанню.
Вважаю, що у цьому випадку є усі підстави для внесення мене у списки виборців, так як я є громадянином (громадянкою) України, за віком маю право голосу та місце реєстрації.
Я підтверджую, що мною не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
На підставі викладеного, керуючись ст.70 Конституції України, ст.274 КАС України,-
ПРОШУ:
ДОДАТКИ:
(дата) (підпис)
До Зміївського районного суду
Харківської області
Позивач: ПІБ, що зареєстрована за адресою: Харківська область, Зміївський район, _____________________________________
тел. _______________, електронної пошти та інших засобів зв»язку не має.
Паспорт __________виданий _____________
Ідентифікаційний код ______________
Відповідач: ПІБ,
що зареєстрований за адресою: Харківська область, Зміївський район, _______________
Паспорт _______________ виданий________
Ідентифікаційний код _________________
Тел.________________________
Позовна заява
про стягнення аліментів на повнолітню
дитину, яка продовжує навчання
З _______________ я перебувала в шлюбі з відповідачем ПІБ, ________________ року народження.
Від шлюбу з відповідачем маємо дитину, ПІБ дитини, _____________ року народження. Про що свідчить свідоцтво про народження дитини серії _________, яке видано ____________________.
Оскільки, батько не брав участі в утриманні дитини, я звернулася до суду з позовною заявою про стягнення аліментів на неповнолітню дитину.
_______________ Зміївським районним судом Харківської області постановлено рішення по справі №____________ про стягнення аліментів з відповідача ПІБ на мою користь в розмірі 1/4 частки його заробітку щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
На даний час дитина навчаєься_________________________________________.
На даний час, дитина проживає зі мною разом та перебуває на моєму утриманні. Відповідач, знаючи, що дитина потребує постійної батьківської уваги та допомоги, ухиляється від виконання своїх обов’язків. А тому я змушена просити суд стягнути аліменти до досягнення дитиною 23 років.
Відповідач працевлаштований. Працює _____________________________.
Відповідно до статті 198 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.
Відповідно до статті 199 Сімейного кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.
Відповідно до статті 200 Сімейного кодексу України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.
При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.
При цьому, прошу суд звернути увагу, що відповідач має можливість утримувати свою дитину. Адже, він працює, фізично здоровий, здатний забезпечувати свою доньку.
На даний час дитина навчається на денній формі навчання і позбавлена можливості самостійно працювати та самостійно себе утримувати. Моїх фінансових можливостей не вистачає на утримання дитини.
Відповідно до норм Цивільного процесуального кодексу підтверджую, що мною не подано іншого позову до відповідача ПІБ про стягнення аліментів на утримання дитини.
Також, необхідно зазначити, що у мене наявні всі оригінали письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви.
У зв»язку із розглядом справи за моїм позовом до відповідача ПІБ про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, враховуючи норми Закону України «Про судовий збір» позивачем на час подачі позову не понесено судових витрат.
Частина 4 статті 19 ЦПК України встановлює, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Аналогічна норма закріплена в ч. 1 статті 274 ЦПК України.
Як вбачається з п.1 ч.4 ст.274 ЦПК України, у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах що виникають із сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя.
Відповідно до ст.276 ЦПК України, клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Таке клопотання має стосуватися розгляду в порядку спрощеного позовного провадження всієї справи і не може стосуватися лише певної частини позовних вимог, інакше суд не приймає його до розгляду, про що зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Виходячи з вищезазначеного та керуючись ст.ст. 180-183, 198-200 СК України, ст.ст. 3,160-164, 176 ЦПК України, -
ПРОШУ:
Додатки:
Дата Підпис
ЗРАЗОК ЗАЯВИ
До Зміївського районного суду Харківської області
63404, м. Зміїв, вул. Адміністративна, 6
П.І.П. заявника,
домашня адреса,
телефон
ЗАЯВА
Прошу суд видати мені копію судового рішення по справі №______ за позовом _____________ до ___________ про _________, розгляд якої відбувся "___" __________ року.
Дата Підпис
___________________________________________________________________________________________________________________________
До Зміївського районного суду Харківської області
63404, м. Зміїв, вул. Адміністративна, 6
П.І.П. заявника,
домашня адреса,
телефон
Заява
Прошу надати мені (ПІБ заявника), _______ року народження, побачення з підсудним (засудженим) П.І.Б, ___________року народження, який знаходиться під вартою в Харківській установі виконання покарань №27.
Дата Підпис
______________________________________________________________________________________________________________
До Зміївського районного суду Харківської області
63404, м. Зміїв, вул. Адміністративна, 6
П.І.П. заявника,
домашня адреса,
телефон
Заява
У відповідності до ст. 368 ч. 2 ЦПК України прошу видати мені виконавчий лист за № ________/__ р. по цивільній справі за моїм позовом до ПІБ про стягнення аліментів на утримання неповнолітнього сина (доньки) _____ПІБ, ______ р.н., для пред’явлення до виконання.
дата підпис
______________________________________________________________________________________________________________
До Зміївського районного суду Харківської області
63404, м. Зміїв, вул. Адміністративна, 6
П.І.П. заявника,
домашня адреса,
телефон
Заява
Прошу справу №________ за моїм позовом до _________(відповідач) про ____________ (суть позову)– залишити без розгляду.
Дата Підпис
______________________________________________________________________________________________________________
До Зміївського районного суду Харківської області
63404, м. Зміїв, вул. Адміністративна, 6
П.І.П. заявника,
домашня адреса,
телефон
Заява
Прошу ______________(тип справи) справу за моїм позовом до _________(відповідач) про ____________ (суть позову)– слухати за моєї відсутності в зв’язку з неможливістю явки в судове засідання.
Позовні вимоги підтримую в повному обсязі та прошу їх задовольнити з наведених в позовній заяві підстав.
У разі не явки в судове засідання відповідача, прошу ухвалити заочне рішення.
Дата Підпис
______________________________________________________________________________________________________________
До Зміївського районного суду Харківської області
63404, м. Зміїв, вул. Адміністративна, 6
П.І.П. заявника,
домашня адреса,
телефон
Заява
Прошу видати мені копію вироку суду по кримінальній справі про обвинувачення (прізвище, ім’я, по батькові засудженого) за ст._______ КК України №________ / ____ р.
Справа розглядалась (дата розгляду) суддею (прізвище, ім’я, по батькові).
Дата Підпис
_____________________________________________________________________________________________________________
До Зміївського районного суду
Харківської області
ПІБ платника: _______________________________
___________________________________________
Тел.: _______________________________________
Заява
про повернення судового збору
Прошу повернути суму сплаченого судового збору мені, згідно ухвали суду від _____________________ по справі № _____________________ відповідно до наказу № 787
(дата та номер судового рішення, яке набрало законної сили)
Міністерства фінансів України від 03.09.2013 (зі змінами) «Про затвердження Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів»,
______________________________________________________________________________,
(найменування платника)
______________________________________________________________________________,
(ідентифікаційний номер/серія (за наявності) та номер паспорта (для фіз.осіб, які через релігійні переконання відмовилися від прийняття РНОКПП та мають відмітку у паспорті)/код ЄДРПОУ)
_________________________________________________________________________________________.
(місцезнаходження юридичної особи/місце проживання фізичної особи)
Кошти у сумі _______ гривень ___ коп. перерахувати за наступними реквізитами:
Найменування банку: ____________________________________________________,
IBAN: UA _________________________________________________________,
ІПН особи: ________________________________________________________,
МФО банку: _______________________________________________________.
Додатки: - оригінал або копія платіжної інструкції, яка підтверджує перерахування коштів до бюджету;
- копія ухвали/рішення суду (належним чином завірена судом);
- копія паспорта платника, копія РНОКПП;
- копія роздрукованого розрахункового коду (IBAN).
________ _________ __________________
(дата) (підпис) (прізвище, ініціали)
Увага! У разі повернення коштів в іноземній валюті дані щодо найменування платника, місця проживання та реквізити рахунка зазначаються латиницею. Також зазначається місцезнаходження банку.
(Дата) (Підпис) (ПІБ учасника процесу або його уповноваженого представника)
"____"______________20__р. _____________ ______________________
До _________________________________________________________
(найменування суду)
від _________________________________________________________
(ПІБ або найменування особи, її уповноваженого представника)
справа №________________за позовом, заявою, скаргою, поданням
(за наявності відомостей)
____________________________________________________________
(ПІБ або найменування особи)
до _________________________ про ____________________________
(ПІБ або найменування особи)
від ______________________ 20__р.
Заявка
на отримання судових повісток, повідомлень в електронному вигляді за
допомогою SMS-повідомлення
Прошу надсилати судові повістки, повідомлення в електронному вигляді за допомогою SMS-повідомлення на мій мобільний номер телефону (+380___)____________ У разі перегляду судового рішення (ухвали, постанови тощо) у справі судом апеляційної чи
касаційної інстанцій прошу надсилати з даного провадження судові повістки, повідомлення в електронному вигляді за допомогою SMS-повідомлення вищевказаними судами на зазначений номер телефону.
Про зміну номеру мобільного телефону та обставин, які перешкоджатимуть отриманню SMS-повідомлень, зобов’язуюсь повідомити суд. Необхідність відправки повідомлення латинськими літерами ______ (так, ні) «Так» вказується у разі, якщо мобільний телефон не підтримує відображення кириличних символів.
"____"______________20__р. підпис
______________________________________________________________________________________________________________
Начальнику територіального управління
Державної судової адміністрації України
у Харківській області
Володимиру ОСТАПЕНКУ
__________________________________________
(П.І.П. заявника або найменування юридичної особи)
__________________________________________
(адреса для листування)
__________________________________________
(контактний телефон)
ЗАЯВА
про повернення помилково сплаченого судового збору
Мною, _________________________________________________________________, ________________________________________________________________
(П.І.П. або найменування юридичної особи) (серія та номер паспорта, номер ID картки, ідентифікаційний номер, код ЄДРПОУ)
____________________________________________________________________________ було помилково сплачено судовий збір на рахунок
(місце проживання фізичної особи або місцезнаходження юридичної особи)
_________________________________________
_______________________суду __________ №____________________________________ в розмірі __________ грн. ______ коп. згідно платіжного документа №______________________________від «____»___________20 ___р.
Прошу забезпечити повернення вищезазначеної суми грошових коштів на мої банківські реквізити:
Отримувач: _________________________________________________________________
Банк отримувача: ___________________________________________________________
Р/р (IBAN): _________________________________________________________________
ІПН особи: __________________________________________________________________
МФО банку:_________________________________________________________________
Не заперечую проти використання моїх персональних даних та зарахування суми судового збору частками.
Додатки: _______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
«___»_____________20__ р. ____________________
(підпис, ініціали, прізвище)
Апеляційні суди переглядають в апеляційному порядку судові рішення місцевих судів, які знаходяться у межах відповідного апеляційного округу (території, на яку поширюються повноваження відповідного апеляційного суду).
Строк:
1) Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів, а на ухвалу суду - протягом 15 днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
2) Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження з з дня вручення повного рішення/ухвали суду.
3) Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Форма:
Апеляційна скарга подається у письмовій формі.
Зміст (в апеляційній скарзі мають бути зазначені):
Додатки: